بهمن ۳۰, ۱۳۹۶

درباره ما

نقش و حضور جوانان و اهالی در رونق مجموعه فرهنگی ، مذهبی مسجد ذوالانوار- فاطمیه نی ریز
سالیان پیش مسجد ذوالانوار در زمینی که به همت حضرت آیت ا.. حاج سید محمد فقیه  و  سید محمد امام ذوالانوار با دید الهی خود آن را مطلوب خانه ی خدا شدن دانستند بنا شد،  مسجدی ساده و بی آلایش با ساختمانی محدود و امکاناتی در حد صفر، اما آنچه بود همت والای اهالی بود و نمازگزاران که با استمرار حضور و تلاشی وصف ناپذیر نگذاشتند آن غربت ماندگار شود و دست توانمندشان باعث شد از سال ۱۳۷۶  کلید پیشرفت ها زده شود و حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین بهادری به عنوان امام جماعت مسجد با آن روحیه مخلص و بی پیرایه ای که داشت باعث شد روز به روز  بر نمازگزاران و به تبع دلسوزان آن  افزوده شود تا جایی که در کنار مسجد، در سال ۱۳۷۹  گروه مقاومت بسیج ابوذر نیز از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر شود، عاملی که باعث مرکزیت بخشیدن به مسجد در بین جوانان پرشور محله و شهر شد، و با تقویت روز افزون مسجد و تبدیل شدن گروه مقاومت به پایگاه، در محرم الحرام سال ۱۳۸۴  جوانان پرشور و فعال کمر همت بستند به راه اندازی هیئت عاشقان حضرت ابوالفضل (ع)، آری حلقه تکامل مسجد  هر روز کامل تر می شد و با راه اندازی خودجوش هیئت رنگ و بوی دیگری گرفت. آری این جوانان بودند که عهد بستند به حضور، عهد بستند به تلاش، عهد بستند که با برافراشته شدن پرچم عاشورا و عاشوراییان در مسجد ذوالانوار، لحظه ای باز نه ایستند و همان شد که امروز از پس این همه عاشقی و دلدادگی، پایگاه ابوذر به گردان ابوذر مبدل شده است و تاکنون دو بار مقام بسیج نمونه را در شهرستان احراز نموده  و برای  اولین بار در سال ۱۳۹۲ مقام دومی اسوه ی استانی ( در رقابت با کلیه پایگاههای  استان فارس ) را کسب کند  و هیئت و کانون عاشقان ابوالفضل (ع) آن قطبی باشد جهت ادای فرایض مذهبی مردم ولایت مدار و شهید پرور شهرستان نی ریز. در سال ۱۳۹۳ دعوت از روحانی برجسته و توانمند حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمودرضا شیرازی از قم و مقیم شدن ایشان، پازل زیبای ذوالانوار را کامل کرد. مسجد ذوالانوار ، همراه با گردان ابوذر  و هیئت عاشقان اباالفضل (ع) تحت لوای مجموعه فرهنگی مذهبی ذوالانوار  با سیستم سازی مدیریتی در مجموعه (داشتن هسته مرکزی شش نفره جهت تصمیم سازی های کلی  و کادر اجرایی بیست نفره جهت امورات اجرایی جاری و شورای فرماندهی گردان ابوذر و در دو سال اخیر راه اندازی خیریه و کانون فرهنگی هنری عاشقان حضرت ابوالفضل ع ، راه اندازی باشگاه ژیمناستیک عاشقان حضرت ابوالفضل ع و ساخت فاطمیه نی ریز در دل مجموعه  سعی کرده است ذره ای  هر چند  ناچیز از دین خود به اسلام و انقلاب  را  ادا کند.
لذا می طلبد سازمانها و  نهادهایی که در این کشور اسلامی موظف شده اند نسبت به تامین نیازهای مذهبی و دینی مردم اقدام کنند و  وظایفشان تدارک ، تامین امکانات و  مستقر نمودن روحانی در مساجد و مجموعه های این چنینی است، آنهایی که بودجه شان بسته به فعالیت های فرهنگی مذهبی و ورزشی تخصیص می یابد  فرصت را غنیمت  شمرده  و سهمی در پرورش و گسترش  این شجره طیبه برای خود ایجاد نمایند.
در آخر آرزومندیم  فعالیتهای اهالی مسجد و جوانان مجموعه فرهنگی مذهبی ذوالانوار در این بهبوهه ی تاریخ و نابسامانی  زمان مرهمی  باشد  بر دل زخم خورده ی حضرت بقیه ا… مهدی موعود (عج)، و مقبول آن غایب  در نظر و حاضر در دل ها افتد. و با آغوش  باز پذیرای متوسلین به درگاه احدیت و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیه السلام هستیم . ان شاء ا..
نمازگزاران و خادمین علمدار دشت کربلا آقا ابوالفضل العباس (ع)